NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

  • Kde a kdy focení probíhá?

Preferuji focení v exteriéru po celý rok. Nemusíte mít strach, že by v zimě nebo pod mrakem nevznikaly krásné snímky. Většina lidí si myslí, že k hezkým fotkám je potřeba moře ostrého slunce a vymetená obloha. Není to ale pravda. Na focení je ideální roptýlené nebo večerní světlo hodinu před západem. Podmračená obloha a stín. Nevznikají Vám tak v tváři, pod očima a jinde nepěkné stíny, nemusíte se mračit a vše vypadá přirozeněji.

Po dohodě lze fotit i u Vás doma tzv. “Life style”. Na “Life style” focení jezdím pouze s foťákem, bez doplňků a rekvizit.Focení v exteriéru probíhá v podvečer kvůli měkkému světlu. Ideální čas se v průběhu roku vzhledem k západu slunce liší, takže jej domlouváme až po dohodě na termínu. Na lokalitě se předem domluvíme. Většinou si místo vybíráte sami nebo se společně usneseme na nějakém z mých návrhů.

  • Jak probíhá platba a co když si fotek vyberete více?

Každé focení je splatné ihned po focení, připravte si tedy prosím odpovídající hotovost. Pokud si z náhledů vyberete fotek více, než je v balíčku, jednoduše je doplatíte na účet. Fotografie odesílám až po uhrazení celé částky.

  • Kdy fotit děti?

Nejvhodnějším obdobím pro starší batolata na “life style” doma je kolem 6. měsíce a později kolem 10. měsíce věku. V 6. měsíci většina dětí reaguje na cizí lidi velmi dobře, usmívají se, dobře komunikují s rodiči a reagují na různé podněty. Pasou koníčky a celkově je focení pohodové. Kolem 10. měsíce jich už většina sedí nebo se staví, ale zatím neutíkají. Když začnou děti chodit, je to už velmi náročné pro rodiče i mě. Proto prosím berte v úvahu dovednosti a věk dítěte na prvním místě. Chodící děti fotografuji pouze v exteriéru v jakémkoliv věku.

  • Kdy fotit těhotenské fotky?

Vzpomínku na těhotenské bříško si naplánujte na 31.- 35.týden těhotenství. V tomto období je bříško tak akorát, aby bylo pěkně vidět a pokud nehrozí předčasný porod, vše krásně zvládnete.

  • Jak se na focení obléci?

Myslete především na to, že oblečení má velký vliv na konečný výsledek. V první řadě byste se měli cítit pohodlně, takže si rozhodně neberte halenku nebo kalhoty, co jste si včera kvůli focení pořídili. Pokud si budete extra na focení pořizovat nějaký nový kousek do šatníku, udělejte to prosím s dostatečným předstihem, abyste si na nové oblečení zvykli a necítili se v něm hloupě nebo nesví.  I to má velký vliv na výsledné fotografie. Pokud budete nervózní z toho, jak vypadáte v těch nových džínách, jestli v nich nemáte velký zadek nebo jestli Vám z nové halenky s velkým výstřihem nevykukuje něco, co nemá, nedokážete se uvolnit a být přirození, o což mi na fotkách jde a věřte mi, že to dělá opravdu hodně. Oblečení volte raději bez potisků, v zemitých či jemných pastelových tónech, bez křiklavých výstředností a je-li Vás na focení více, snažte se sladit. Velmi dobře vypadají barvy béžové, hnědé, starorůžové, bílé, horčičné apod. Pokud si nejste jistí, tak si na focení s sebou můžete vzít více oblečení a v jeho průběhu se několikrát převléknout. 

  • Mám se na focení líčit či česat?

Rozhodně ano a na make-up přitlačte více, než jste běžně zvyklá. Make-up na fotografiích hodně zaniká. Pokud budete chtít, mohu Vám nabídnout služby ověřených vizážistek, kosmetiček a kadeřnic, se kterými spolupracuji. Jejich služby nejsou v ceně focení, pokud není uvedeno v ceníku jinak.

  • Mohu si objednat dárkový poukaz?

Ano, dárkový poukaz na libovolené focení si můžete objednat. Dostanete ho vyvedený na tvrdém papíře. Text neobsahuje cenu. Poukazy jsou pouze v ceně celých jednotlivých balíčků a platí do data uvedeného na pokazu. V případě propadnutí z jiných než zdravotních důvodů, které budou oznámeny před propadnutím, peníze nevracím.

  • Kdy probíhá platba?

Focení je splatné hned po focení. Připravte si proto prosím peníze dopředu. Pokud si později z náhledů vyberete fotografií více, pouze je doplatíte  převodem na účet. Finální fotografie odesílám vždy až po zaplacení celé částky.