newborn info

NEWBORN INFO

  • Kdy se objednat?

Miminka se fotí do 14 dnů od narození. Čím dříve, tím lépe. Ideálně 8.-10. den od narození. Miminka jsou v tomto věku hodně spavá a nechají se krásně polohovat. Proto se prosím objednávejte nejlépe v 8. maximálně 9.měsíci, abych byla připravená a mohla Vám popřípadě potvrdit, že nejsem mimo ČR, nemocná, nebo indispinovaná jiným způsobem a poté už jen stačí zavolat nebo napsat sms z porodnice, že je potomek na světě. Nenechávejte to moc prosím až přijdete domů nebo až když odcházíte z porodnice, aby se nestalo, že nenajdeme vhodný termín ve vhodný čas a miminko jsme stihli vyfotit. Po 14. dnu je už většinou pozdě. Starší miminka fotím jen po dohodě (nedonošenci) nebo s rodiči v jejich domácím prostředí jako “Life style” a nikoliv jako “newborn”.

  • Jak objednat?

Objednávky přijímám jak po telefonu, mailu tak i na FB (prokliky).

  • Kde focení probíhá?

V 99% objednávek fotím u Vás doma. Je to tak ideální pro prvorodičky, které si zatím neumí představit soužití s miminkem, pro všechny, kdo mají strach, jak by zvládli cestu do ateliéru, jak by se miminku líbilo v cizím prostředí a vše je tak více v klidu a bez stresu. Generální úklid kvůli mě provádět nemusíte ani v případě, že už doma máte jedno nebo více dětí. Sama jsem máma a moc dobře vím, jak to s dětmi chodí. V letních měsících při teplotách nad 30 stupňů je možné focení nakombinovat a udělat pár fotek v exteriéru. Velmi doporučuji zvážit, fotky spících miminek v exteriéru jsou jedinečné. Většinou bohatě stačí vyběhnout před dům nebo na zahradu.

  • Co připravit?

Připravovat nemusíte absolutně nic. Vše si vozím s sebou vč. podlah, dekorací i oblečení, které se hodí k mému stylu. Prosím jen o nachystání dudlíku i v případě, že ho používat nechcete nebo se bojíte, že zkazí techniku kojení. Za dobu focení se tak nestane a při focení velmi usnadňuje práci. Pokud nemáte nebo nechcete kupovat, vozím svoje. Dudlíky vozím vysterilizované a připravené jen na jedno miminko od rozbalení.

  • Jak dlouho focení trvá?

Focení miminek je jedna z nejnáročnějších disciplín. Při focení probíhá normální kojení/krmení, uspávání, přebalování a každé miminko je jiné. Počítejte nejméně se třemi hodinami a na den, kdy se bude fotit, si už nic jiného neplánujte. Miminko i Vy si budete chtít po focení odpočinout. Focení může někdy trvat kratší dobu, ale v 90% spíše déle. Počítejte s tím prosím dopředu a odhoďte nervozitu. Je velmi důležité, aby maminka i tatínek byli v klidu, protože pak bude v klidu i miminko.

  • Neublíží se při focení miminku?

Buďte si jistí, že miminku se nic nestane. Dokonce se jim to bude líbit. Zavinování je stará technika konejšení dětí a já s nimi pracuji velmi opatrně a něžně. Nezkušenému oku se může zdát, že jim to musí vadit, ale opravdu tomu tak není. Kdyby jim to vadilo, umí se ozvat, věřte mi. Mám za sebou mateřství i kurzy správného nošení a manipulace s miminkem, nemusíte mít tedy strach.

  • Kdy je ideální čas focení přes den?

Fotit miminka jezdím pouze dopoledne. Odpoledne není zpravidla dostatek světla, zejména v zimě a v podstatě celý rok obdobně. Dopoledne je sluníčko nízko a tak je větší šance, že najdeme vhodný prostor pro focení u Vás doma.

  • Musí být miminko přebalené a nakrmené před focením?

Nemusí, ba právě naopak. Ideální by bylo, kdyby kojení vyšlo na můj příchod k Vám, což doladíme v den focení, aby bylo miminko spokojené a připravené ke spánku. Po kojení/krmení miminka usínájí téměř hned. Po krmení si miminko přebírám a pod Vaším neustálým dohledem ho obléknu a uspím. Pokud na tom budete vy nebo miminko trvat, můžete uspávat sami, ale zpravidla to dělám sama, protože si je už při uspávání hezky napolohuji, jak je potřeba.

  • Používají se na miminko blesky?

Možná jste se setkali s tím, že někteří fotografové blesky používájí, ale já je na miminka blesk nepoužívám a fotím pouze na denní světlo. Nebleskala jsem ani na svoje miminko, nebleskám ani na cizí. Z tohoto důvodu focení probíhá brzo dopoledne. Pokud máte strach, že máte malý byt nebo nedostatečný prostor, vše spolu skonzultujeme a vyřešíme. Nemusíte se bát. 

  • Kdy probíhá platba?

Focení je splatné hned po focení. Připravte si proto prosím peníze dopředu. Pokud si později z náhledů vyberete fotografií více, pouze je doplatíte převodem na účet. Finální fotografie odesílám až po uhrazení celé částky.