všeobecné obchodní podmínky

Objednáním se na focení automaticky souhlasíte se všeobecnými podmínkami a souhlasíte také s tím, že jste s nimi byli před objednáním srozumněni. 

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez souhlasu autora dovoleno fotografie jakkoliv upravovat např. barevně či odstraněním loga a dále používat a zveřejňovat. Není dovoleno ofotit nebo jinak stahovat zaslané nezaplacené náhledy fotografií a dále je upravovat nebo používat na sociálních sítích klienta nebo s nimi jinak nakládat. Toto jednání bude považováno za krádež a budou podnikuty právní kroky bez předchozího upozorňovaní na porušování zákona.

V případě, že nebudete souhlasit se zveřejněním fotografií na mých firemních sociálních sítích a www stránkách, uveďte svůj nesouhlas při objednávce.

Objednáním focení souhlasíte s mým stylem a přístupem k fotografování.

Dostupnost termínů j na vyžádání podle aktuální obsazenosti. V případě špatného počasí se termín posouvá na nejbližší možný.

Maximální doba focení je uvedena v každém balíčku vč. svatebního focení a nelze ji bez předchozí dohody prodlužovat. Pokud se fotografovaný zpozdí a po něm mi navazuje další focení, nemá nárok na prodloužení doby focení. V případě, že se fotografovaný nedostaví do půl hodiny od dohodnutého termínu, vyhrazuji si právo fotografování bez náhrady zrušit. V případě složené zálohy tak záloha propadá v plné výši. Pokud se jedná o fotografování v ateliéru, budu po Vás požadovat 1000,- jako úhradu vzniklé škody plus náhradu ceny za pronájem dle aktuálních ceníků ateliérů, kde focení probíhá. V případě, že na Vás čeká kadeřnice a vizážistka, jsou i ony oprávněné po Vás požadovat náhradu ve výši 1000,- pro každou zvlášť. 

Při zpoždění fotografa dostane klient za každých započatých 30 minut 1 fotografii nad rámec balíčku zdarma. V případě, že fotograf zruší termín focení méně než 24 hod před domluveným termínem, klient dostane 3 fotografie navíc v digitální podobě nad rámec objednaného balíčku. Zruší-li fotograf termín fotografování 24 a více hodin předem, nárok na fotografie zdarma zaniká. Výše zmíněné se netýká minifocení v exteriéru a změn termínů kvůli špatnému počasí.

Ve Ždáře nad Sázavou si neúčtuji cestovné. Mimo Žďár n/S za každý ujetý km/10,-. 

Platba

 • párové, rodinné, těhotenské, lifestyle focení 
  je splatné ihned po focení. Pokud si z náhledů vyberete fotografií více, než je v aktuálně objednaném balíčku dle aktuálních ceníků, doplatíte je až při předání fotografií platbou v hotovosti, při zaslání poštou dobírkou nebo předem převodem na bankovní účet.
 • svatební focení
  při objednání složíte nevratný závdavek (závdavek je nevratný při zrušení ze strany klienta pokud se nejedná o vážný zdravotní problém alespoň 6 měsíců před rezervovaným termínem) ve výši uvedené v ceníku svatebního focení, čímž si zarezervuje daný termín. V případě, že z vážných zdravotních důvodů nebo zásahem vyšší moci mi nebude dovoleno Vaši svatbu nafotit, zálohu vracím v plné výši. Focení je splatné v den svatby hotově nebo nejdéle den předem na bankovní účet.

V případě, že si vyberete fotografování v prosotrách (památky, hrady, zámky, koupaliště apod.), kde se vybíra vstupné, uhradíte ho za sebe i mne Vy.

U svateb konajících se 100km od mého bydliště přičítám k balíčku cenu potřebného ubytování dle dohody se snoubenci.

Poštovné a doběrečné není v ceně služeb a je přičteno vždy dle aktuálních ceníků ČP k celkové ceně za mé služby. Balíčky zasílám doporučeně.

Výběr a dodání fotografií

 • párové, rodinné, těhotenské, lifestyle focení
  1-2 týdny ode dne focení dostanete odkaz na bezpečnou uzamčenou klientskou galerii s dostatečným počtem neupravených náhledů fotografií s vodotiskem, ze kterých si vyberete fotografie, jež budete chtít. Na odevzdaných fotografiích vodotisk nebude. Po fotografovi nelze požadovat zaslání více náhledů v případě nespolupráce více fotografovaných osob. Vámi vybrané fotografie následně upravím do finální podoby v černobílé a barevné verzi. Fotografie odesílám do 3 týdnů od zaslání Vašeho výběru. Navíc dostanete verzi fotografií zmenšených a zostřených pro webové rozhraní a to opět v barevné i čb verzi. 
 • svatební focení
  U svatebního focení vybírám fotografie sama a doba dodáni je do 3 měsíců po svatbě dle aktuální vytíženosti vzhledem k sezóně. Počet fotografií je u každé svatby individuální a respektuje rozsah dle vybraného balíčku.

Fotografie odevzdávám vždy co nejdříve je to možné.

Fotografie odevzdávám ve vysokém rozlišeni v jpeg. Součástí je i verze pro web bez loga.

Neupravené fotografie a raw neposkytuji ani za finanční uhrádu, proto mě o ně prosím nežádejte.

Fotografie archivuji maximálně 6 měsíců od jejich pořízení.

Poté je z disků kvůli kapacitním důvodům odstraňuji. Po uplynutí této doby není možné po fotografovi požadovat jejich doplnění a kopie. Klient je s tímto faktem srozumněn a respektuje ho. Vybírejte proto své fotografie včas. V případě, že se stane do 3 měsíců od focení nehoda, že nebude možné jej načíst v PC, můžu Vám bezplatně vytvořit kopii. Zálohujte si proto raději své fotografie na bezpečné uložiště a vytvořte si včas svoje kopie.

Fotografie je možné vyzvednout osobně na adrese Uhlířská 1, Žďár nad Sázavou, 59101 po předchozí dohodě.

Rozsah retušování

U všech odevzdaných fotografií ve finální podobě je upravován ořez, jas, kontrast a barevné ladění v mém stylu a podle mého subjektivního pocitu. Klient se zavazuje ho respektovat, neboť je vyjádřením mé autorské práce, se kterou je předem seznámen z mých webových stránek nebo fotek na firemním profilu Facebooku.

 • portrétní fotografování
  v ceně je základní retušovaní pleti (pupínky, jizvy, škrábance apod.). Složitější retuše jsou za jednorázový příplatek 100,-/1 ks fotografie v obou barevných variantách. O složitější zpoplatněné retuše klienti žádají sami dopředu a jsou srozumněni s jejich cenou dopředu, pokud jsou proveditelné. Vyhrazuji si právo sama rozhodnout, zda je klientem požadovaná retuš proveditelná. Pokud nebude možné retuš na přání klienta provést, může si vybrat jinou vhodnou fotografii ze zaslaných náhledů. U složitějších retuší se jedná především o nadstandartní služby jako je např. retuš otlačeného nebo špinavého oblečení, vrásek, neposedných vlasů, nekvalitního make-upu, razítek, tetovaček, úprava domácího prostředí, vymazání některých rušivých prvků či dokonce osob apod. Tělesné proporce neupravuji. Po odsouhlasení retuší souhlasíte s jejich uhrádou. Cena pak bude přičtena k doplatku při předání nebo zaslání fotografií.
 • newborn a budoir
  fotografie jsou retušovány složitěji zcela v mé režii
 • svatební focení 
  probíhá základní retušovaní pouze u portrétních fotografií. Reportážní fotografie, skupinové apod. neretušuji jinak, než po dohodě a za finanční úhradu.

Zvažte proto prosím služby vizážistky a kadeřnice. V případě Vašeho zájmu Vám mohu nabídnout služby mnou ověřených specialistů. Cena za jejich služby není součástí fotografovaní.

Reklamace

V případě vady papíru tištěných fotografií Vám fotografie bez poplatku nechám vytisknout znovu. Vadou se rozumí pruhy, škrábance apod. Reklamovat nelze barevné podání fotografií. Fotografie jsou tištěny v ověřených fotolabech, kde barva tisku odpovídá mému zkalibrovanému monitoru. Reklamovat také nelze nespokojenost se svým vzezřením na fotografiích (např. velký nos, předkus, zkažené zuby a tělesné proporce apod.) a nebo např. nedodělanými prostory u Vás doma (chybějící sokly, omítky, zábradlí, nepořádek na lince a na zemi apod.)